Повідомила перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Наталя Заболотна.

 Наталя Заболотна повідомила на сторінці в мережі Фейсбук, що на створення групового дитячого будинку нового типу витратили майже 20 мільйонів гривень, які спеціальною субвенцією виділила держава для облаштування закладу.

 «Малий груповий будиночок - моя мрія ще з часів директора департаменту соціальної та молодіжної політики!

І ось вона здійснилась - тепер він є на Вінниччині.

Колись я побачила подібні будиночки у Польщі. Однак те, що вийшло у нас - навіть краще.

Завдяки підтримці з державного бюджету сумі майже 20 млн грн на Вінниччині з‘явились перші два малих групових будиночки (МГБ).

Модель таких будиночків полягає у створенні для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, у тому числі дітей з інвалідністю, умов проживання та виховання, наближених до сімейних.

На жаль, сьогодні у Вінницькій області 127 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування потребує влаштування до сімейних форм виховання: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

Чому ці діти досі не в родинах? Давайте проаналізуємо. Частина цих дітей лише набула статусу, і є надія, що дуже скоро вони знайдуть нові люблячі родини. Однак 43 дитини мають встановлену інвалідність і доволі важку. Безумовно, говорити про швидке потрапляння в сім’ї українських громадян не приходиться.

Працюючи над реалізацією права дитини з інвалідністю на сімейне оточення і розуміючи проблеми з цим пов’язані і виникла думка щодо впровадження роботи малих групових будинків як сучасної форми виховання наближеної до сімейної.

Дякую Сергій Борзов - голова Вінницької ОДА за підтримку ініціативи, Олександр ПІЩИК та Александр Литянский за втілення мрії у будівництві, Міністерство соціальної політики України за можливість реалізовувати такі проекти за рахунок коштів з державного бюджету, Світлана Ярмоленко - за те, що працюєш над комфортом та змістом закладу», - повідомила Наталя Заболотна.