Ключі від неї вручили голова ОДА Сергій Борзов та нардеп Ірина Борзова

Велика, дружна і трудолюбива родина Наталі і Олексія Стрільчуків  переїде із невеличкого села Ярового, де нещодавно закрилась малокомплектна школа і лікарська амбулаторія, до просторого будинку в с. Гибалівка  Шаргородської  міської територіальної громади. Новий дім дитячого будинку сімейного типу для родини придбали за кошти держави, за сприяння народного депутата України Ірини Борзової.

Сьогодні, 29 грудня, перебуваючи з робочою поїздкою у Жмеринському районі, Голова ОДА Сергій Борзов та Ірина Борзова вручили родині Стрільчуків ключі від нового помешкання.

Микола Буділовський – колишній власник будинку тепер разом з дружиною переїде до дітей. А в оселі, яку він будував з любов’ю 18 років, лунатиме дитячий сміх, адже держава купила це житло для дитячого будинку сімейного типу.

Мати-вихователь ДБСТ Наталя Стрільчук розповіла, що зараз на вихованні у родині перебувають 9 дітей: «Ми вже випустили у самостійне життя хлопця, а найстарша дівчинка нещодавно вийшла заміж. Вона влаштувала свою сім’ю, тож ми  вже маємо онука. По документам ми - дитячий будинок сімейного типу, а насправді – звичайна щаслива сім’я »,- ділиться мати-вихователька.

Новий будинок родині дуже подобається, вони з нетерпінням очікують переселення. Одразу після Новорічних свят, під час шкільних канікул і відбудеться новосілля, а місця в просторому будинку вистачить для усіх.

Батько-вихователь Олексій Петрович  планує в новому домогосподарстві розводити качок, курей, свиней та обробляти город: «Щоб для родини було вдосталь власних свіжих продуктів. Та й діти допомагають по господарству, це  для них трудове виховання»,- зауважує Олексій Стрільчук.

Наталя й Олексій Стрільчуки мають двоє власних, вже  дорослих, дітей –  одруженого сина і доньку, яка вчиться на 4 курсі вінницького медколеджу, але вирішили зігріти родинним теплом дітей-сиріт, створивши дитячий будинок сімейного типу. Мати-вихователька Наталя понад два десятиліття, в якості соціального працівника, опікувалась старенькими одинокими і хворими людьми, тож у неї неабиякий досвід. Та й зараз мати-вихователька має постійну роботу – вже понад рік працює старостою Ямпільського старостинського округу Шпиківської ОТГ.

«Нам вдалося в кінці 2021 року здійснити мрію сім’ї Стрільчуків і значно покращити умови для проживання і виховання дітей у цьому ДБСТ,- ділиться радістю народний депутат України Ірина Борзова. – в с. Яровому немає школи для діток та й побутові умови у родини були не найкращі. Сьогодні ж, ми вручаємо ключі від прекрасного будинку, придбаного за кошти державної субвенції, а це 3 млн  і майже 700 тис.  грн., в с. Гибалівка  Шаргородської  міської територіальної громади».

Вручаючи ключі від нового зручного помешкання, яке знаходиться у центрі села на  відстані  500  м  від  Гибалівського  закладу  загальної  середньої  освіти  І-ІІІ  ст.,  та  на  850 м від Гибалівського дитячого садочка, Сергій Борзов  зазначив: «Щиро вітаю вашу дружну родину із новосіллям! Держава подбала,щоб і дітям - вихованцям і батькам – вихователям було тут просторо  і затишно,щоб були умови для навчання, дозвілля і розвитку. Дуже показово,що діти, які вже виросли і пішли в самостійне життя, приїжджають на свята до батьків, то ж тепер усім вистачить місця у просторій вітальні за родинним столом».

Сергій Борзов та Ірина Борзова вручили родині Стрільчуків подарунки та солодощі.

«З гордістю хочу сказати,що дуже рада нашому знайомству. Ви – не проста сім’я, ми вражені вашою щирістю і добротою і радіємо, бачачи щасливі очі ваших дітей. Насправді ж ваша родина може слугувати гарним прикладом для всієї України»,- підсумувала  Ірина Борзова.

 Довідково:

Новий будинок  сімейного  типу  родини  Стрільчуків знаходиться в  селі  Гибалівка  Шаргородської  міської територіальної громади, Жмеринського району по вул.  Драгоміра, 49.  

Загальна  площа  -  243.4  кв.  м.,  житлова  площа  -  95  кв.  м., розташований  на  присадибній  ділянці  площею  0.2500  га.  На придбання  будинку  виділено  3  670  882  грн  (кошти  субвенції  з 

державного  бюджету  місцевим  бюджетам  на  проєктні,  будівельно-ремонтні  роботи,  придбання  житла  та  приміщень  для  розвитку  сімейних  та  інших  форм  виховання,  наближених  до  сімейних,  підтримку  малих  групових  будинків  та  забезпечення 

житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  осіб  з  їх  числа).