Наталя Заболотна повідомила про основні рішення двох сесій облради.

Днями відбулося дві сесії Вінницької обласної ради: 16 та 17. Перша була черговою, друга – позачерговою. Про їх проведення та про рішення, які ухвалили депутати повідомила перший заступник голови Вінницької ОДА, депутат Вінницької обласної ради Наталя Заболотна.

«Два засідання відбулося в один день. Крім планового було ще позачергове. Таке також буває.  Все тому, що обласна державна адміністрація за кошти державного бюджету закупила 903 кисневих концентратори для громад на загальну суму 27 млн грн, які потрібно передати, щоб ними вже можна було користуватися.

 Сьогодні передали 502 шт. тим громадам, які вже надали згоду на прийняття. Без рішення сесії це неможливо зробити.

 Тому, 16 громад Вінниччини зможуть використовувати нові кисневі концентратори для амбулаторних хворих, тобто хворі зможуть при важкому перебігу використовувати концентратори на дому», -повідомила Наталя Заболотна на сторінці у соцмережі Фейсбук.

https://www.facebook.com/ZabolotNAtalia

 Це такі громади:

Вінницька громада - 273 шт. (для 5 закладів);

Жмеринська громада - 34 шт.;

Якушинецька громада - 29 шт.;

Бершадська громада - 23 шт.;

Шаргородська громада - 21 шт.;

Крижопільська громада - 21 шт.;

Уланівська громада - 21 шт.;

Ямпільська громада - 18 шт.;

Літинська громада - 13 шт.;

Томашпільська громада - 11 шт.;

Самгородська громада - 11 шт.;

Липовецька громада - 10 шт.;

Стрижавська громада - 9 шт.;

Мурованокуриловецька громада - 8 шт.;

Чернівецька громада - 8 шт.;

Дашківська громада - 7 шт.

Концентратори розподілено відповідно до кількості лікарів первинної ланки.

Одним з основних питань було прийняття обласної Програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я Вінниччини» на 2021-2025 роки.

 «Програма направлена на забезпечення якісної онкологічної допомоги населенню області в частині профілактики, діагностики та лікування.

Загальний обсяг фінансування на чотири роки становить 67,3 млн грн, в тому числі:

Медикаментозний супровід та лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями, понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення – 41,3 млн грн;

Покращення матеріально-технічної бази КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради» – 21,0 млн грн;

Забезпечення витратними матеріалами та тест-системами для діагностики онкологічних захворювань понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення – 5,0 млн грн.

Також, разом з головою обласної ради Вячеславом Соколовим вручили Почесну грамоту Верховної Ради України Леоніду Поліщуку - доктору технічних наук, професору, завідувачу кафедри галузевого машинобудування Вінницького національного технічного університету», - зазначила Наталя Заболотна у дописі.