Заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Олександр Мельник розповів про хід верифікації державних виплат в області і нагадав землякам, що не варто намагатися отримати від суспільства більше, ніж належить по закону:
- Органи соціального захисту населення продовжують верифікацію державних виплат на предмет невідповідності наданої одержувачами інформації, на підставі якої їм було призначено державні адресні допомоги, субсидії. Вже опрацьовано 141 тисяча 223 випадків невідповідностей інформації щодо призначених державних виплат у січні-березні 2020 року. З них 129 тисяч – по житлових субсидіях, 12 тисяч - по державних допомогах.
Виявлено 424 випадки надання одержувачами державних виплат недостовірної інформації, які вплинули на право і розмір виплат. З них по житлових субсидіях - 380, по державних допомогах – 44.
2 мільйони 321 тисяча гривень - загальна сума коштів, яка підлягає поверненню одержувачами державних виплат до державного бюджету через надання недостовірної інформації. З них 1 мільйон 883 тисячі – по житлових субсидіях, 437 тисяч - по державних допомогах.
- Кого стосується верифікація?
- Всіх отримувачів допомоги, субсидій, пільг від держави. Вона впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.
- Ким і як здійснюється верифікація?
- Щомісячно Мінфіном. Дані про отримувачів державних соціальних допомог, житлових субсидій, пільг щомісячно надсилаються до Міністерства фінансів для перевірки в різних базах та інформаційних системах. Після проведеної перевірки Міністерство фінансів надсилає до органу, який проводить виплату рекомендації щодо зупинення, або припинення виплат у зв’язку з виявленими невідповідностями. Орган, який здійснює виплату на підставі такої рекомендації приймає рішення щодо зупинення, припинення, продовження виплати.
- Що робити вінничанам, по яким виявлені факти надмірного чи безпідставного отримання державних допомог?
- Надмірно або безпідставно отримані суми допомог повертаються отримувачами державних допомог, житлових субсидій, пільг на рахунок органу, який призначав такі виплати. У разі відмови громадянина, якому призначено державну виплату, добровільно повернути суму надміру перерахованої виплати питання про її примусове стягнення вирішується в судовому порядку.
Тому не варто приховувати інформацію, що може вплинути на розмір та право щодо отримання державних соціальних допомог, житлових субсидій та пільг.