Запропоновані зміни першим заступником голови Вінницької облдержадміністрації та депутатом обласної Ради Наталею Заболотною дозволили б приймати якісніші управлінські рішення та оперативно реагувати на потреби людей.
Свою позицію, яку відстоювала Наталя Заболотна під час обговорення обласного бюджету-2021 року, висловила у дописі на сторінці у Фейсбуці.
«Під час розгляду проекту рішень «Про обласний бюджет на 2021 рік» пропонувала залишити без змін норму пункту 18 наступного змісту: «надати право обласній державній адміністрації за погодженням з комісією обласної Ради з питань економіки, фінансів та бюджету, з наступним затвердженням рішенням сесії обласної Ради, здійснювати у міжсесійний період:
- зарахування, розподіл і перерозподіл міжбюджетних трансфертів з державного та місцевих бюджетів з одночасним внесенням відповідних змін до обласного бюджету;
- перерозподіл видатків в межах загального обсягу бюджету між головними розпорядниками коштів обласного бюджету».
Все це, зумовлене низкою чинників оперативного реагування на виконання обласного бюджету, а саме: як приклад, буквально на цьому тижні ми спільно з бюджетною комісіє змогли оперативно зреагувати на зміни по «забезпеченню житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» і вчасно перенаправити 2,6 млн грн, оскільки ці кошти виникли як залишок від будівництва, розпорядником тут є управління капітального будівництво, а перенаправили їх на іншого розпорядника - департамент фінансів для подальшого розподілу між районами.
Якби діяли пропоновані зміни, ми б не змогли цього зробити, а мали б скликати сесію! І це призвело б до того, що ми б не встигли скерувати ці кошти на рахунки дітей.
У наступному році ми повинні працювати на благо вінничан і покращувати, а не погіршувати роботу щодо прийняття управлінських рішень.
Якщо ми передбачаємо кошти на «пільгове перевезення», «Конкурс проектів розвитку територіальних громад» то ці напрями видатків мають свої порядки розподілу (виділення коштів), які потребують оперативного внесення змін до бюджету.
На жаль, правка не була підтримана, тому залишається сподіватися, що депутати, які підтримали ці зміни так само активно й відповідально будуть збиратись на сесії для прийняття рішень, які потребуватимуть розподілу між головними розпорядниками», - зазначила Наталя Заболотна.