Заклад відвідали Наталя Заболотна, Ірина Борзова та Світлана Ярмоленко

 Перший заступник голови Вінницької ОДА, народний депутат та директор департаменту соціальної та молодіжної політики відвідали Тиврівський обласний будинку-інтернату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.

Капітальний ремонт приміщення психоневрологічного відділення розпочато у 2020 року, завершено у 2021 році. Представниці влади оглянули, як зробили ремонт і оновили заклад.

 В рамках ремонту забезпечили доступність для мешканців закладу, які пересуваються на візках. Повністю оновили меблеве устаткування. На ці цілі з обласного бюджету загалом виділено 1,7 млн грн. Психоневрологічне відділення інтернату призначене для проживання громадян похилого віку та осіб з інвалідністю старших 18 років з психоневрологічними захворюваннями, які потребують постійного стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування. Станом на перше грудня 2021 року психоневрологічне відділення закладу заповнене на 100%.

 Наталя Заболотна, яка не вперше відвідує заклад, а у 2019 році була ініціаторкою капітального оновлення інтернату,  розповіла про зміни, які сталися у соціальному закладі впродовж останніх двох років. Ці зміни разючі.

 «В складі будинку-інтернату діє геріатричне, відділення для осіб з інвалідністю, яке розраховане на 200 чоловік та з недавнього часу запрацювало нове психоневрологічне відділення - на 30 мість, яке було відремонтовано та оснащено за рахунок коштів з обласного бюджету у розмірі 1,7 млн грн.

Оновлене відділення повністю доступне, що є вкрай необхідним для закладу такого типу.

Зараз тут проживає 174 особи, є 56 вільних мість, але ці вільні містя лише в гаріатричному відділенні, так як психоневрологічне повністю укомплектовано», - сказала Наталя Заболотна.

 Окрім проживання, харчування, медичної реабілітації, в інтернаті організовують арт-майстерні, працює бібліотека, є інтернет, є «ретро-кінозал». В закладі функціонує телевізійна студія «Дім на околиці».  Це дає змогу людям, не покидаючи кімнат, на екранах своїх телевізорів переглядати культурно-масові заходи, зустрічі, концерти, які проходять в актовій залі, бути свідками подій, які відбуваються на території будинку-інтернату.

 Вони отримують вітання у святкові дні та дні народження. Організація дозвілля дуже важлива, адже люди, які тут живуть, перебувають в закладі цілодобово.

 Якщо в людей є діти бо рідні, вони не можуть перебувати на державному забезпеченні, але можуть проживати, оплачуючи послуги.

 Народний депутат Ірина Борзова стала першою обраницею народу, яка не посоромилась і відвідала заклад.

 «За 20 років Ви перший народний депутат, який відвідав наш заклад», - каже директор закладу Олександр Колкевич.

 Ірина Борзова була здивована таким нехтуванням представниками колишньої влади проблем закладі та усієї сфери соціальної підтримки людей похилого віку та людей з особливими потребами:

 «Я переконана, що суспільство не повинно забувати про такі заклади. Ніхто «не застрахований» від самотньої старості, навіть якщо є діти. Тому я здивувалась, коли директор інтернату сказав, що я перший народний депутат, який відвідав цей інтернат. Робота тут не проста. Але люди, які тут працюють це люди з великим серцем. Дякую працівникам закладу за вашу роботу. Дякую за піклування про людей!», - вважає Ірина Борзова.